Co zobaczyć na wakacjach w Australii?

Co zobaczyć na wakacjach w Australii?

Jeśli kiedykolwiek tęskniłeś za przygodą w Australii, będziesz podekscytowany, aby wiedzieć, że Australia jest krajem z mnóstwem atrakcji turystycznych i parków narodowych. Kraj ten jest wspaniałym miejscem dla podróżników, którzy chcą poznać innych ludzi, odkryć jego bogatą historię i być świadkami jego różnorodnej kultury. Aby pomóc Ci zaplanować podróż, zebraliśmy przewodnik, który sprawi, że Twoje wakacje w Australii będą niezapomniane.

Park Narodowy Kakadu

Jeden z największych rezerwatów przyrody na świecie, Park Narodowy Kakadu w Australii jest domem dla ponad 2000 różnych gatunków roślin i zwierząt. Od żółwi płaskich po krokodyle słonowodne, ten bioróżnorodny park ma coś dla każdego. W parku znajdują się również aborygeńskie malowidła skalne w Ubirr, Nanguluwur i Nourlangie. Obszar ten jest również domem dla wielu rzadkich gatunków ptaków i jest popularnym miejscem obserwacji ptaków.

Park został założony w 1976 roku i został po raz pierwszy uznany przez ONZ w 1981 roku. Znajduje się 171 kilometrów od Darwin i jest częściowo własnością Aborygenów. Commonwealth of Australia dzierżawi tę ziemię od Aborygenów. Jego nazwa, Kakadu, pochodzi od błędu językowego popełnionego przez Europejczyków, którzy błędnie uważali, że język tubylców jest kakadu. Z tego powodu nazwa „Kakadu” oznacza „kakadu” w języku angielskim.

Pogoda w Kakadu może być bardzo różna w zależności od pory roku, którą odwiedzasz. Pora sucha jest idealna do oglądania krokodyli w rzece, ale może być zbyt sucha, aby odwiedzić wodospady. Jeśli jednak chcesz poznać kulturę miejscowej ludności, możesz wybrać się na jednodniową wycieczkę z Darwin lub zostać na noc w Jabiru. Obszerną mapę można nabyć w siedzibie parku i będziesz potrzebował napędu na cztery koła, aby dotrzeć do niektórych odległych obszarów parku. Należy również pamiętać, że niektóre drogi są zamknięte w sezonie mokrym, więc bądź na to przygotowany.

Hervey Bay

Położone w południowym Queensland, Hervey Bay, Australia, jest popularnym miastem nadmorskim dla turystów. Jest to również popularne miejsce do oglądania wielorybów humbaków podczas ich sezonu migracyjnego, a ty możesz wejść na pokład łodzi do oglądania wielorybów, aby uzyskać spojrzenie z bliska na te majestatyczne stworzenia. Miasto jest również głównym ośrodkiem wycieczek na wyspę Fraser, gdzie można doświadczyć lasów deszczowych i plaż. Nadbrzeżna esplanada łączy przystań z plażami, a wody są spokojne i idealne do pływania.

Miasto jest również domem dla Hervey Bay Regional Art Gallery, która jest oceniana w kategorii A. To muzeum jest bezpłatne do wejścia i ma różne wystawy. Galeria sztuki oferuje bezpłatne wycieczki i zajęcia dla społeczności. Znajduje się tam również 22-tonowa rzeźba wieloryba znana jako Nala, która jest symbolem Hervey Bay. Jeśli masz czas do spędzenia, warto rozejrzeć się po zabytkowych miejscach miasta i biosferze Great Sandy.

Klimat Hervey Bay jest subtropikalny, z wysokimi temperaturami wahającymi się od około 30 stopni Celsjusza w lecie i 22 stopni w zimie. Miasto jest błogosławione z niskimi opadami i dużą ilością słonecznych dni, chociaż czasami pada deszcz. To powiedziawszy, miasto nigdy nie jest pozbawione aktywności i atrakcji, i można znaleźć miejsce na spędzenie wakacji o każdej porze roku. W Hervey Bay jest coś dla każdego typu podróżnika, więc przygotuj się na przyjemny pobyt w Australii!

Wyspa Kangura

Południowy zachód od Adelajdy, Południowej Australii, znajduje się malownicza wyspa Kangura. Ponad jedna trzecia wyspy jest chroniona jako rezerwat przyrody, a odwiedzający mogą zobaczyć koale i szereg gatunków ptaków. Odwiedzający mogą również zobaczyć kolonie pingwinów w Parku Narodowym Flinders Chase i podziwiać uderzające przybrzeżne formacje skalne, takie jak Admirals Arch, który jest pokryty stalaktytami.

Populacja wyspy to nieco ponad 4000 osób, a mediana wieku wynosi 49 lat. Wyspę można zwiedzić w jeden dzień, ale najlepiej jest zaplanować co najmniej dwa do trzech dni, aby móc zobaczyć główne zabytki. Możesz również zdecydować się na wycieczkę z własnym napędem, aby zaoszczędzić pieniądze, a wiele firm pozwala nawet dołączyć do ich wycieczek! Po prostu upewnij się, że masz dobre międzynarodowe ubezpieczenie podróżne, abyś był pokryty, jeśli coś pójdzie nie tak.

Podczas pobytu na wyspie, powinieneś również odkryć społeczność rzemieślniczą wyspy. Istnieją małe sklepy rozsiane po całej wyspie, w tym Beehive Cafe, która serwuje świeże lody miodowe i miód pitny. Prawie dziesięć procent mieszkańców to artyści, a lokalna społeczność artystyczna żyje i kwitnie na wyspie. Prace artystów można podziwiać w Shep’s Studio, pięć mil na południe od Kingscote, gdzie znajdziesz żywe obrazy pejzaży morskich, ptaków i krajobrazów. Wyspa jest centrum sztuki i kultury, a w wielu galeriach i sklepach można znaleźć piękne jej przykłady.

Kings Canyon

Jeśli szukasz miejsca na wędrówki w Australii, powinieneś odwiedzić Kings Canyon. Chociaż nie jest tak sławny jak Uluru, Kings Canyon jest niesamowicie malowniczym miejscem do odwiedzenia. Najbardziej efektywnym sposobem na doświadczenie jego naturalnego piękna jest pieszo, a szlak to sześciokilometrowa wędrówka, która jest w większości płaska, ale ma pewne nachylenie. Oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać podczas wędrówki w Kings Canyon.

Podróż do Czerwonego Centrum jest doskonałym sposobem na odwiedzenie spektakularnego Kings Canyon. Kanion znajduje się na zachodnim końcu George Gill Range, około 323 km na południe od Alice Springs. Kanion znany jest ze swoich strzelistych czerwonych klifów i kopuł skalnych. Obszar ten jest również popularnym schronieniem dla różnych zwierząt i roślin. Ze względu na swoje unikalne środowisko i naturalne piękno, Kanion Królów jest popularnym miejscem turystycznym w centralnej Australii.

Podczas wizyty w kanionie należy również odwiedzić Park Narodowy Watarrka. Park ten chroni zachodni kraniec George Gill Range, który jest niesamowitym schronieniem dla licznych roślin i zwierząt. W Kings Canyon można oglądać klify i starożytne czerwone ściany kanionu. Będąc tutaj, warto również odwiedzić pobliskie Kathleen Springs. Tutaj można zobaczyć pozostałości po starym stogu i stałe oczko wodne. Możesz także zobaczyć kilka rzadkich dzikich zwierząt w Kathleen Springs i możesz wybrać się na spacer wzdłuż utwardzonej ścieżki.

Sydney’s iconic landmarks

Jako stolica Nowej Południowej Walii, Sydney ma wiele ikonicznych zabytków do zobaczenia. Jego ikoniczne punkty orientacyjne obejmują Operę w Sydney i most Sydney Harbour Bridge. Opera House jest ikoniczną strukturą znaną ze swojej konstrukcji przypominającej żagiel i jest obowiązkową atrakcją dla każdego, kto odwiedza Sydney. Inne ikoniczne miejsca w Sydney to Darling Harbour, port Circular Quay i Skywalk, gdzie można uzyskać pełny 360-stopniowy widok na miasto.

Budynek Królowej Wiktorii jest jednym z najbardziej znanych budynków w mieście i ma wiele unikalnych cech. Zbudowany w latach 90. XIX wieku, aby służyć jako miejski rynek, został ostatecznie przekształcony w ikoniczny budynek. Ta ikoniczna struktura mieści wysokiej klasy sklepy detaliczne i salę koncertową, która jest domem dla Sydney Symphony i Australian Chamber Orchestra. Jego uderzająca architektura jest ikonicznym symbolem miasta i jest obowiązkowym punktem zwiedzania dla turystów w każdym wieku.

Park Narodowy Botany Bay to 16-km odcinek plaży. Zawiera zarówno północne, jak i południowe przylądki zatoki. Widoki są spektakularne i jest to popularna lokalizacja dla ślubów w miesiącach letnich. Na północy można odwiedzić słynny miejski Hyde Park, który jest czubkiem wąskiego półwyspu. Park jest wypełniony kwiatami, drzewami i rzeźbami, które mogą sprawić, że będzie to piękny dzień na zewnątrz.

Australijskie zoo

Australijskie zoo znajduje się na 700-akrowym terenie w pobliżu gór Beerwah/Glass House. Jest to świetne miejsce, aby zobaczyć różne rodzime zwierzęta i cieszyć się świeżym powietrzem. Dla dzieci jest mnóstwo zajęć, które zapewnią im zajęcie. W zoo znajduje się ponad 600 gatunków zwierząt, w tym kilka rzadkich. Wstęp do zoo jest bezpłatny. Istnieje również kilka programów edukacyjnych oferowanych w ciągu dnia.

Zoo posiada również park wodny, który przylega do Dingo Diner i Lolly Shop. To chłodzi odwiedzających w gorące dni Queensland. Ma ludzkie stacje chłodzenia zraszacza i wspaniałe mgły. Będąc w australijskim zoo, warto rozważyć skorzystanie z niektórych eksponatów w strefie ochrony przyrody. Możesz obserwować pytona woma, krytycznie zagrożony gatunek.

Australijskie zoo ma imponujący zakres zwierząt. Znajdziesz tu żyrafy, tygrysy, lemury i gepardy. Jest też wiele rodzajów krokodyli, węży i jaszczurek. Celem zoo jest zmiana sposobu postrzegania tych zwierząt. Duża część zwierząt w zoo w Australii jest niezrozumiana lub ma złą reputację.

Sanktuaria dzikich zwierząt

Sanktuaria dzikich zwierząt w Australii są świetnymi miejscami do odwiedzenia z rodziną. Zapewniają one edukację dla ogółu społeczeństwa i są podobne do ogrodów zoologicznych. W sanktuariach codziennie odbywają się pokazy, które uczą odwiedzających o rodzimych zwierzętach i ich kulturze. Najbardziej popularnym pokazem jest pokaz ptaków, gdzie odwiedzający mogą przyjrzeć się z bliska majestatycznym orłom. Można również korzystać z obszaru piknikowego drive-in i szkółki zwierząt.

W Australii Zachodniej, Scotia Wildlife Sanctuary jest spektakularną lokalizacją dla entuzjastów na świeżym powietrzu. Położony około 150 km na południe od Broken Hill, sanktuarium jest domem dla majestatycznych, starorosłych lasów mallee i czerwonych wydm piaskowych. Obejmuje on ponad 65 000 hektarów i znajduje się w podregionie Murray Mallee bioregionu Murray Darling Depression. Pomaga chronić największe pozostałe lasy mallee w Australii.

Czy chcesz obserwować rodzime australijskie zwierzęta lub dowiedzieć się więcej o ich unikalnym siedlisku, wycieczka do sanktuarium dzikiej przyrody jest niezapomnianym doświadczeniem. Nie tylko masz okazję zobaczyć rodzime zwierzęta, ale także uczestniczyć w programach hodowlanych i prowadzić badania. Sanktuaria te odgrywają kluczową rolę w przywracaniu niektórych rodzimych zwierząt do kraju. Podczas gdy wiele z tych sanktuariów jest prowadzonych prywatnie, wciąż wymagają wsparcia ze strony odwiedzających, którzy pomagają finansować ich działalność.